Zadzwoń: +48 12 659 23 44 - Email: technik@cdvi.com.pl

Security To Access

CDVI Pass

CDVI Pass czytnik  dalekiego zasięgu, Wiegand 26, 30, 44 bity, zasięg do 200m. Zastosowanie: Systemy Kontroli Dostępu, Systemy Automatycznej Identyfikacji

Nazwa Katalogowa: 
CDVI Pass
  • System Automatycznej Identyfikacji
  • Jednoczesne czytanie do 60 kart
  • Zasięg czytania karty do 200m
  • Praca w trybie Autonomicznym lub Wiegand
  • Pamięć: 500 kart (tryb autonomiczny)
  • Przekaźniki: 2 x 24VA (tryb autonomiczny)
  • Szyfrowanie: kod 2exp32
  • System działa z każdym systemem kontroli dostępu lub alarmowym (wymagany interfejs Wiegand)
  • System może być instalowany jako uzupełnienie istniejącego już SKD
  • 1 czytnik = 30 drzwi (tryb wiegand)
Nazwa KatalogowaOpis
KCPASSZESTAW CDVI PASS (ANTENA AN01CP + CZYTNIK + 2 KARTY AKTYWNE)
AN01CPANTENA AKTYWACYJNA CDVI PASS do 10m ZE WSPORNIKIEM MONTAŻOWYM
AN02CPANTENA AKTYWACYJNA CDVI PASS do 6m
ATCPKARTA AKTYWNA CDVI PASS
RXCPCZYTNIK CDVI PASS
MBCPPAMIĘĆ ZEWNĘTRZNA CDVI PASS
SEA433DOSTROJONA ANTENA 433 MHz
ALIMCPZASILACZ DO ANTENY AKTYWACYJNEJ

CDVI Pass – (Antena aktywacyjna, czytnik, karta Aktywna) – zastosowanie zarówno w kontroli dostępu drzwi (Karta może być umieszczona w torbie, niema znaczenia jak bardzo zasłonięta jest karta), jak również do kontroli wjazdu (nie ma znaczenia, gdzie w pojeździe znajduje się karta, jest to znaczne ułatwienie, ponieważ użytkownik nie musi pamiętać, aby każdorazowo zabierać kartę z uchwytu na szybie). Działanie systemu polega wysyłaniu sygnału przez kartę, tylko kiedy karta znajduje się w zasięgu Anteny Aktywacyjnej (AN01CP, AN02CP) max. 10m. Wówczas karta wyśle na odległość do 200m kodowany sygnał zawierający, ID Anteny Aktywacyjnej (Identyfikacja drzwi / wjazdu, max. 99) oraz numer seryjny karty (identyfikacja użytkownika) do czytnika, gdzie nastąpi jej autoryzacja w Systemie Kontroli Dostępu (Wiegand 26-30-44). Czytnik również pracuje w 2 trybach: ciągłe wykrywanie karty będącej w zasięgu (np. w zastosowaniu do lokalizacji osób w budynku) lub jednorazowe wykrywanie karty będącej w zasięgu czytnika, kolejna autoryzacja może nastąpić po opuszczeniu strefy.

System został tak zaprojektowany, aby z wykorzystaniem tylko jednego interfejsu Wiegand, można było obsługiwać do 30 drzwi / wjazdów z pełną identyfikacją drzwi / wjazdu oraz użytkownika / pojazdu. Jest to szczególnie istotne, gdyż pozwala zoptymalizować zasoby sprzętowe, otóż przy użyciu CDVI Pass wystrczy tylko 1 kontroler z 2 wejściami Wiegand, dla 60 drzwi (30 drzwi dwustronna kontrola dostępu).

System jest idealnym rozwiązaniem, uwzględniając tzw. świadome projektowanie. Chodzi o projektowanie budynków dostępnych dla osób z niepełnosprawnością ruchową lub ograniczoną sprawnością. Biorąc pod uwagę standardy przy projektowaniu systemów kontroli dostępu i wysokości montażu czytników kart, CDVI Pass rozwiązuje tą kwestię. Otóż system jest całkowicie niewidoczny dla użytkownika, ponieważ nie ma czytnika rozumianego w tradycyjny sposób. Czytnik jest instalowany w centralnym miejscu budynku, natomiast jedynym elementem instalowanym w okolicy drzwi jest antena aktywacyjna (ukryta najczęściej w suficie podwieszanym). Przy tym rozwiązaniu w kontekście likwidacji barier architektonicznych, budynek staje się dostępny dla wszystkich osób, ponieważ są one automatycznie identyfikowane przez system kontroli dostępu. Jeśli więc użytkownik ma nadane uprawnienia dostępu, do aktywacji drzwi wystarczy tylko zbliżyć się do drzwi na odległość (konfigurowany zasięg od 50cm do 10m), bez konieczności wykonywania jakichkolwiek działań z kartą dostępową.

Pozostałe produkty kategorii 'Czytniki kart zbliżeniowych RFID, 125kHz, MIFARE, DESFire'

Back to Top